Hürriyet

3 Kasım 2011 Perşembe

TAŞINMA HÜZÜN VE KUZİŞİM
Ne zamandır yazmak istiyorum ama olmadı işte kelimeler biraraya gelmedi hele ki birçok duyguyu aynı anda yaşayınca....


Çok sevgili kuzenim eşinin işi nedeniyle İstanbula dönmeye karar verdi.İlk anda şaka gibi geldi taki evini toplamaya başlayana kadar.Yapılan her koli ,paketlenen her parça bir anının temsilcisiydi.Kuzenimin kızının oyuncakları arasında benim aldıklarım beraber aldıklarımız kıyafetler hatta stickerlar bile beni hüzünlendirdi.Bayağa bir sıktım sanırım kendimi ağlamamak için ama eve dönünce duygularım gözyaşlarımla görünür hale geldi


Sabahları bana kim sürpriz kahvaltı hazırlayacak,kim hasta olduğumda bana bitki çayı yapıcak,kimle tunalıda buluşmak bu kadar zevkli olacak,kime çin böreği yapma sözü verip kaytarıcam ,yeniyılda ağacın altı daha ıssız olacak,kimle kızlarımızdan bahsedip kıkırdıcaz..Papazın Bağıda anlamsız oldu artık ne gözlemenin tadı olacak nede çayın demi yeterli.


Daha taze duygularım sanırım gözlerim dolmaya boğazım acımaya başladı.Mutluyum bir yandan teyzemin yanında olacak yani ailesine yakın.İkimizinde annesi İstanbuldayken büyük destek olmuştuk birbirimize.Tesadüf bu ya artık annem Ankaraya dönüyor kuzenim İstanbula.Yani takas var ama acı bir takas neden ikiside aynı anda yanımda olamadı diye sormuyor değilim.


Hergün konuşuyoruz ama zor geliyor işte son gün ikimizinde gözleri şişti ağlamaktan, ama uğurlamaya gitmedim gidemedim.... Bayramdan sonra burda son toparlanmalar için.


İstanbula annem için giderken şimdi kuzişim için mi gidicem yani?Şimdiden gitme planları yapıyorum sömestr tatili için bekle beni Bihtoş.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz değerli