Hürriyet

18 Ocak 2012 Çarşamba

AVİZE AŞIK OLUNARAK ALINIRMIŞ


Ne kadar zormuş avizer seçmek hele ki benim gibi detaylarda boğulan bir kova için....Piyasadaki avizeler ya çok klasik sanki Kraliçe Elizabethin salonundan fırlamış,ya kolları aşağıya sarkan örümcek gibi,her bulduğum malzemeyi kullanayım sarksında sarksın tipi sallantılı tarzda anlam karmaşası modeller yada mavi ışıklı ucuz disko havasında aşamalı yanan kumandalı korkunç tasarımlar......


Bazıları denizanasına bazılarıda tavandan sarkan küçük kurtçuklara benziyorlar.Bir avizenin insana bu kadar çok şey hissettirmesi garip doğrusu.


Gezdim de gezdim, avizeciler tarzımı dömi klasik(gıcık olduğum dömi kelimesi avizecilerden nefret etmeme neden oldu), eşimse modern ancak cüretkar olarak tanımladı.
Beğenemedim... Beğendiğim birkaç tanesinde fiyatı 2.500 tl ile 4.500 tl arasında oldu, ancak tam da içime sindi diyemem.Genelde Murano camının modern tarzda yorumlanmasını beğendiğimi farkettim.


Ankara bu konuda aslında fena değil ancak fiyatlar uçmuş.Bakmaya devam ediyorum 100 lerce avize bakmış biri olarak netten beğendiğim birkaç model.


İlk 3 Resim Cascade modeli designerı Vincent Van Duysenin resmen bittim aşık oldum ama karşılıksız bir aşk ne onun koyacak yükseklikte bir tavanım nede fiyatını soracak cesaretim var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz değerli